Dnes jsem vybrala ze záplavy fotografií zahrad ty, které získaly od poroty v Chelsea pozlacenou stříbrnou medaili v kategorii Show Garden →

RBC New Wild Garden

Návrh: Nigel Dunnett & The Landscape Agency

Jednou z hlavních myšlenek této zahrady je ekologické uvědomění. Pavilon je renovovaný lodní kontejner, má osázenou střechu, nádrže jsou na dešťovou vodu. Kamenné zídky dodávají zahradě přírodní ráz, který je umocněn naturalistickým bylinným osázením s několika vícekmennými břízami.

The Cancer Research UK Garden

Návrh: Robert Myers

Geometrická zahrada v sobě zahrnuje několik cest směrem k zadnímu pavilonu, stejně jako výzkum a léčba rakoviny se ubírají vícerými způsoby k žádoucím cílům. Cesty symbolicky vedou přes neúrodnou pobřežní krajinu k úrodným, svěžím oblastem.

The Homebase Cornish Memories Garden

Návrh: Thomas Hoblyn

Zahrada inspirovaná přírodou a zahradami v Cornwallu. Styl osázení se vrací do dob výstav v Chelsea v osmdesátých letech, kdy byly módní bambusy, rododendrony a svídy. Nevím, jaká je krajina a zahrady v jihozápadním cípu Anglie, ani jak vypadaly výstavní zahrady v osmdesátých letech, ale tato zahrada je velmi působivá světlým až bílým kamenem v syté zeleni a zvláštním, vzdušným pavilonem obklopeným jemným jehličím borovic.

Fleming’s Nurseries Garden

Návrh: Ian Barker

Tato zahrada je působivá svou kombinací bílé barvy s červenolistými rostlinami ve zbytku zeleně. Zahrada je poctou výzkumníkům, kteří se zasloužili o objevení a průzkum Austrálie – kapitánu Jamesovi Cookovi a siru Josephu Banksovi.

The M&G Garden

Návrh: Bunny Guinness

Tradiční kuchyňská zahrada pojatá moderním způsobem. Na vyvýšených záhonech roste zelenina i kvetoucí rostliny jako levandule, pelargonie, růže, plaménky. Záhony jsou zhotoveny z vrbového proutí a jsou v zahradě symetricky umístěné spolu s obřími květináči. V zadní části zahrady je postaven přístřešek se skleněným stropem.