Ukázky, nápady a komentáře, jak vytvořit současnou zahradu

Před a po: proměna balkonu

Krásné jarní počasí láká ven, a určitě nám přijde vhod i ukázka zkrášlení balkonu, která na jinak obyčejném místě vykouzlila neuvěřitelnou změnu ve stylový japonský koutek →

Před:

Po:

Stačí nám několik rákosových rohoží, bambusových tyčí, různě velkých kamínků a pár rostlinek. Na fotkách to jsou popínavý loubinec Parthenocissus quinquefolia a žíhaná tráva lesknice Phalaris arundinacea ´Picta´. Majitelé změnu v orientální zatiší stylově doladili i novou dřevěnou podlahou a obložením truhlíku ze stejného materiálu.

Foto:  http://www.e-ogrody.pl

4 komentáře

 1. Mirka

  Opravdu krásná proměna! Japonský styl zahrad je neuvěřitelný a stále je na nich co obdivovat. V této souvislosti mě tak napadlo, jestli se v Japonsku třeba při zakládání zahrady inspirují někdy Evropou .

  • Danuše Vaňková

   Miruško, máš pravdu, tradiční japonský styl je pro Evropany exotický a tím přitažlivý, snad tomu je i naopak, že evopské historické a také moderní zahrady jsou zajímavé pro Japonce. Soudě podle některých fotografií nových japonských zahrad bych řekla, že je tam oblíbený přímočarý moderní styl, což vzhledm k jejich zálibě v jednoduchosti asi není překvapující.
   A jak vidíš, stylový japonský koutek se dá vytvořit v malém, už přemýšlíš, kam ho dáš?

 2. Johny

  Moc pěkná inspirace. Jen bych doplnil, že lesknice (ta bělopestrá tráva v truhlíku) je velmi dobrou volbou a všem ji doporučuji zvláště jestli chtějí někde velmi instantně vytvořit atraktivní a odolný porost. Tráva vydrží i v extrémním suchu, proto je vhodná i na vyprahlé balkony, docela dost se rozrůstá a během její likvidace člověk pozná, že je vlastně neuvěřitelná! Pro ty, co by chtěli následovat vzor tohoto balkonu bych každopádně předem upozornil, že všechny použité rostlinné materiály jsou velmi bujné, životaschopné a za rok nebude vidět ani kousek bambusu. Je třeba s tím počítat v záměru a buď to tak již rovnou navrhnout a nebo počítat s usměrňováním i několikrát ročně.

  • Danuše Vaňková

   Souhlasím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2024 My a zahrada

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑