Ukázky, nápady a komentáře, jak vytvořit současnou zahradu

Nigel Philips: příjemná geometrie v zahradě

Hned na začátku musím připomenout, že zbožňuji dobře tvarované zahrady – když je uspokojeno mé racionální pořádkumilovné já a současně také mé rozevláté intuitivní já. Zahrada Nigela Philipse mě zaujala hned na první pohled a tak se musím podělit o pozitivní zážitek v tento čas, který zahradním pracím přes dubnové kalendářní datum rozhodně nepřeje…

Racionální část oslovují pečlivě tvarované linie v zahradě  →

nigelphilips11

… které jsou jasně čitelné  →

nigelphilips9

A rozevlátou část bytosti oslovují směsi a tvary rostlin, kteréžto působivě kontrastují s hladkými liniemi  →

nigelphilips10

Návrhář Nigel Philips obojí obdivuhodně skloubil ve venkovské zahradě, jež v sobě nezapře anglickou tradici →

nigelphilips8

Pohled na plán nám ukáže geometrické linie udržující travnaté plochy i masy zeleně v vymezených hranicích  →

nigelphilips12

Taková zahrada je pak srozumitelná, dobře udržovatelná – záhony jsou soustředěny na několika místech, trávníky dostatečně prostorné – a vzhled je působivý, zároveň uklidňující díky záhonům, které jsou plné zeleně i barevných květů.

Foto: http://www.nigelphilips.co.uk/index.php

2 komentáře

  1. Ivana

    Zdravím Vás a moc děkuji za představení dalšího zajímavého zahradního designera Nigela Philipse, opravdu moc inspirativní. Díky Vám jsem taky poznala (pro mne naprosto skvělou) Jinny Blom. Jsem začínající zahradnice amatérka, velmi zapálená a Váš web je fakt dobrý a zajímavý (evidentně jste nadšenkyně). Vždy se těším, co jste zase nového přidala, co si přečtu a uvidím. Přeji Vám, ať se Vám daří a nám všem, ať už je jaro a můžem už na zahradě pracovat. Mějte se pěkně. I.

    • Danuše Vaňková

      Děkuji Ivo, jsem ráda, že Vám také přinášejí ukázky prací zahradních návrhářů radost a inspiraci. Mým přáním je nejenom krásné zahrady ukazovat, ale docílit, aby stejně krásné a nápadité vznikaly v reálu. I když taková zahrada chce svůj čas a nebo také peníze, ale výsledky pak stojí za to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

© 2024 My a zahrada

Šablonu vytvořil Anders NorenNahoru ↑