Thuilot Associates ze slunné Kalifornie má ve svých ukázkách mnoho dobrých nápadů, které se dají využít kdekoli. Jejich projekty jsou veskze moderní, se silnými stavebními prvky, avšak tyto doprovází bohatá rostlinná složka. Barevnost je příjemně uměřená, většinou se nese v barvách zelené a modro-šedé s přídavkem oživujících červených tónů a zemitých hnědých odstínů.

Thuilot 1:

Osázení – převážně zelené, zajímavé různými tvary rostlin – plochými lístky vistárie, vzhůru mířícími rovnými stonky přesliček, do stran skoněnými stébly trav, obláčkovitými květenstvími šáchorů a jemnými trsy travin mezi terasou a vzdáleným trávníkem.      Drobné stavební prvky – z kamene, kovu, betonu; přes terasu běží pásky o stejné šířce, ale z různých materiálů – jednou jsou pásky z kamenů v kovovém obalu, pak jako vzor v dlažbě nebo jako vodní nádrž. Toto vše – zelené osázení se stavebními prvky- tvoří vzájemný nenásilný protiklad.

Thuilot 2:

Velkorysé patio tvoří spodní stupeň pod svahem. Svah je důkladně osázen různými kvetoucími půdopokryvnými bylinami a travinami. Mezi nimi vede přírodně působící, přesto přesné, pečlivě vypracované schodiště z dřevěných trámů a kůry.                            Na následujím obr. část osázení svahu z modrých levandulí, růžových dračíků (penstemonů) a bílo-růžového koberce rostlin z čeledi Asteraceae.

Thuilot 3:

Kamenná terasa s malou vodní nádrží. Po stranách nádrže jsou hned dvě posezení, terasu zevnitř lemuje přiměřené množství rostlin. Za lavicí z vodorovných dřevěných úzkých hranolů jsou vidět tenké svislé stonky pro účel protikladu vysázených přesliček. Terasa končí zdí s „okny“ s výhledem do kraje – jakousi jednořadou pergolou nad zídkou.

Thuilot 4:

Dřevěná podlaha v pruhu přes dlážděnou terasu pokračuje jako most nad nádrží – efektní a elegantní řešení. Osázení kolem terasy a v nádobách je zeleno-žluté s nádechem do hněda, z této kombinace vystupují odstíny červené na několika kvetoucích rostlinách a červenolistém javoru. Je to mírná, něžná kombinace s modrošedým dlažebním kamenem. Zvláštními body pozornosti jsou osázené tmavě šedé nádoby: kulatá, hranatá nebo úplně plytká.

Thuilot 5:

Prostorné stolování pod kovovou pergolou na zděných sloupech. Vrchní kovová část pergoly je porostlá vistárií s modrými květy. Stolování je ohraničeno nízkou zídkou částečně zahalenou popínavkou a vodní nádrží s tekoucím pramenem v kovovém korýtku.

Thuilot 6:

Patio s nádržemi. Pravý úhel uplatněný v designu zahrady je u horní nádrže pootočen a voda padá z boku  „lodní přídě“. Šedo-modro-zelená barevná sada je oživena závoji drobných červených květů, které se vznášejí nad zemí na několika málo místech.

Thuilot 7:

Světlý kámen doplněný svěže zelenými zvlněnými chomáči trav. Tento porost působí lesním dojmem, je to jemná, krásná kombinace ať už pro ploché desky dlažby, nízkou zídku nebo štěrkovou cestu. Ve zvlněném porostu trav se vyjímají vystupující rovné kmeny stromů a před nimi dva stupně schodů.

Thuilot 8:

Malý venkovní bazén v perfektním provedení s dřevěnou podlahou a vsazenými kamennými deskami.