Jak se efektivně zbavit mravenců

Trápí vás neustálá přítomnost mravenců u vás doma? Nevíte, kam jídlo uschovat, aby nepodlehlo jejich útoku a nebylo znehodnoceno? Poradíme vám, jak se mravenců zbavit jednou provždy.

Nezapomínejte na prevenci

Pokud vás ještě mravenci svoji návštěvou nepřekvapili, vsaďte nejprve na prevenci. Ta spočívá především v řádném utěsnění nejrůznějších škvír a mezer, s pomocí kterých by se tito nezvaní hosté mohli do domu dostat. Hubení mravenců je vždy náročnější.

Protože většinou útočí tam, kde skladujete potraviny, myslete na jejich zodpovědné skladování. V nejlepším případě by vše mělo být zabaleno, využít můžete i nejrůznější potravinové krabičky. Díky tomu nebudou mít mravenci důvod u vás zůstávat, protože se jim nedostane ani žádné potravy.

Druhy mravenců

Tak jako u každého zvířete, i u mravenců existuje větší množství druhů. Jednotlivé typy se poté liší svými vlastnostmi a aktivitou v různých částech ročního období. Mravenec domácí je tak nejaktivnější právě na jaře, v létě poté mravenec drnový. Po celý rok vám může starosti nadělat mravenec teplomilný. Na hubení je nejobtížnější mravenec faraón, který je prakticky závislý na blízkosti člověka. V případě chemického postřiku je navíc poslední zmíněný druh vůči tomuto opatření odolný.

Jak mravence zlikvidovat

Přístupů k likvidaci mravenců je více. Jako první můžete zkusit „babské rady“ spočívající v sypání soli, papriky nebo skořice do jejich cesty. Tato metoda však není nijak účinná, protože mravenci se sice této stopě vyhnou, ale zpravidla si najdou cestu jinou.

Další metoda je již účinnější a spočívá v chemickém postřiku. Nevýhodou je ovšem fakt, že se jedná o krátkodobý stav a po nějaké době se mravenci mohou opět vrátit.

Nejlepší řešení symbolizuje kombinace chemického postřiku společně s lokalizací celé kolonie. Tohoto úkolu se zhostí profesionální deratizátorská společnost, která provede všechny potřebné kroky k jejich vyhubení. Díky zkušenostem deratizátora se tak mravenců zbavíte jednou provždy.

Pokud vás trápí mravenci v Brně a okolí, kontaktujte společnost TOPderax zabývající se jejich deratizací.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *