Borovice Heldreichova potěší svou dlouhověkostí

Přemýšlíte, čím doladit svoji zahradu k dokonalosti? Napadlo vás vydat se cestou okrasného stromu, ale netušíte, který vybrat? Přečtěte si více o borovici Heldreichově, která vás potěší svým vzhledem i dlouhověkostí.

1207-borovice-heldreichova-pinus-heldreichii

borovice Heldreichova Pinus heldreichii

 

Původ na Balkáně

Domovem této okrasné borovice je až daleký západní Balkán. Narazit na ni můžete nejčastěji v Albánii, výjimku však nepředstavuje ani Itálie nebo Turecko. Roste ve vyšších nadmořských výškách (1200 – 2200 metrů nad mořem), a to nejčastěji ve vápencových či dolomitových pohořích.

Dokáže překvapit svoji výškou, která může činit až 20 metrů. V kombinaci s její  dlouhověkostí se tak jedná opravdu o zajímavý strom. Nejstarší borovice tohoto druhu přitom roste v národním parku Pirin, a to již 1300 let.

Nejméně náročná borovice

Pokud se rozhodnete borovici pěstovat na své zahradě, vyplatí se znát nároky na její pěstování. Je poměrně náročná na slunce, a proto ji umístěte tam, kde jí paprsky nebudou scházet. Dařit se jí bude v dobře propustné půdě, zapomeňte však na trvalé přemokření. Ublížit jí dále mohou i posypové soli, proto se vyplatí ji zasadit dál od silnice, která se v zimním období s pomocí solí upravuje.

Umístění v zahradě

Díky svému temnému vzhledu popisovaná borovice nejlépe vynikne jako kontrast před světlou fasádou. Její zelené jehlice navíc zajímavým způsobem kontrastují s popelavě šedou a popraskanou kůrou.

Umístit ji dále můžete do nádoby, pokud se rozhodnete pro tvarování jako bonsaj. Doplnit ji můžete o azalky, keříky růží či rododendrony.

Pro více informací navštivte web www.okrasne-stromy.cz.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články, Rostliny. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *