Pomoc při nadměrném výskytu holubů

Součástí každého města jsou i holubi. Ti mohou někdy pořádně znepříjemnit náš život. Často hnízdí na místech, která jsou určitým způsobem propojena s lidskými obydlími. Najdeme je tak v blízkosti střech, podkroví či balkonů. Hledáte možnost, jak se těchto opeřenců nejúčinněji zbavit?

S příchodem jara vyvstal zákaz odchytu holubů. Po zimě totiž tito malí ptáci začínají hnízdit a jsou tak chráněni zákonem o ochraně zvířat. Z tohoto důvodu se v tomto období přistupuje na jiné metody, jež provádí profesionální deratizátorská společnost.

Co holubi způsobují

Největší problém u holubů spočívá ve velkém výskytu trusu. Ten poškozuje budovy, sochy či chodníky. Popisovaní opeřenci jsou dále možným přenašečem choroboplodných zárodků. V místech jejich výskytu se často objevuje ektoparazit klíšťák holubí. Ten sice není dalším přenašečem nemocí, ale člověka si může dočasně vybrat za svého hostitele při přemnožení v blízkosti lidského obydlí. Klíšťák holubí saje krev na holubech i jiných druzích ptáků, příležitostně na člověku. V místě vpichu vzniká podlitina, může se vyvinout i alergická reakce.

Jak si s holuby poradit

V jarním období se deratizátorové zaměřují převážně na předcházení následků, které mohou holubi způsobovat. Za tímto účelem bývají využívány speciální hrotové či síťové systémy. Ty zabraňují shlukování těchto ptáků na střechách budov.

Výskyt holubů ve větší míře může být značně nepříjemný. Pokud vás jejich přítomnost tíží v Brně a okolí, neváhejte kontaktovat společnost TOPderax, jež se deratizací zaobírá.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice PR články. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *