Před a po: proměna balkonu

Krásné jarní počasí láká ven, a určitě nám přijde vhod i ukázka zkrášlení balkonu, která na jinak obyčejném místě vykouzlila neuvěřitelnou změnu ve stylový japonský koutek →

Před:

Po:

Stačí nám několik rákosových rohoží, bambusových tyčí, různě velkých kamínků a pár rostlinek. Na fotkách to jsou popínavý loubinec Parthenocissus quinquefolia a žíhaná tráva lesknice Phalaris arundinacea ´Picta´. Majitelé změnu v orientální zatiší stylově doladili i novou dřevěnou podlahou a obložením truhlíku ze stejného materiálu.

 

Foto:  http://www.e-ogrody.pl

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Před a po se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 reakce na Před a po: proměna balkonu

 1. Mirka napsal:

  Opravdu krásná proměna! Japonský styl zahrad je neuvěřitelný a stále je na nich co obdivovat. V této souvislosti mě tak napadlo, jestli se v Japonsku třeba při zakládání zahrady inspirují někdy Evropou .

  • Danuše Vaňková napsal:

   Miruško, máš pravdu, tradiční japonský styl je pro Evropany exotický a tím přitažlivý, snad tomu je i naopak, že evopské historické a také moderní zahrady jsou zajímavé pro Japonce. Soudě podle některých fotografií nových japonských zahrad bych řekla, že je tam oblíbený přímočarý moderní styl, což vzhledm k jejich zálibě v jednoduchosti asi není překvapující.
   A jak vidíš, stylový japonský koutek se dá vytvořit v malém, už přemýšlíš, kam ho dáš?

 2. Johny napsal:

  Moc pěkná inspirace. Jen bych doplnil, že lesknice (ta bělopestrá tráva v truhlíku) je velmi dobrou volbou a všem ji doporučuji zvláště jestli chtějí někde velmi instantně vytvořit atraktivní a odolný porost. Tráva vydrží i v extrémním suchu, proto je vhodná i na vyprahlé balkony, docela dost se rozrůstá a během její likvidace člověk pozná, že je vlastně neuvěřitelná! Pro ty, co by chtěli následovat vzor tohoto balkonu bych každopádně předem upozornil, že všechny použité rostlinné materiály jsou velmi bujné, životaschopné a za rok nebude vidět ani kousek bambusu. Je třeba s tím počítat v záměru a buď to tak již rovnou navrhnout a nebo počítat s usměrňováním i několikrát ročně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *